Gittiğini kendine bile söyleme !

https://i1.wp.com/www.hafif.org/imaj/Siradanbiri/3817.jpg


Kimler gitmek istemedi yerinden? Kaçımız isyan etmedik ? Kaçımız hoşnutuz durduğumuz noktadan ? Biz buralara mı aitiz? Buralar bizmiyiz ? “Kaçıp gitmek istiyorum şuralardan” demeyenimiz var mı ?

Alıştığın yerden gitmek, başka yerde mutlu olmaya çalışmak, neredeyse senden bir
parça olmuş yerleri bırakıp gitmek kolay mıdır ? Gidilir elbet; mecburen gidilir, el mahkum gidilir, seçim şansın yoktur.Peki kaç gün sürer başka yere alışmak ? Kaç gün sürer eski dostların kelamını unutmak? Kolay mıdır gülümseyen arkadaşı arkanda bırakıp, başka
gülücükler bulurum elbet demek ? Değil işte değil hiç kolay değil.

Hani ev değiştirirsin de herşeyin yeri değiştiği için sakar kediye dönersin ya ? Yeni evinde elektirik düğmeleri daha aşağıdadır, önceki yatak odan koridordan sola dönünce sağda iken, artık soldan ikinci kapıda olur.Mutfağa yemek masası sığmaz, küvetin eski evinde kalmıştır,
asansör sallanarak aşağı iner, korkutur seni.Herşey yabancıdır ama herşey.Kapıcınız Ali usta gitmiş, yerine tombiş Raziye hanım gelmiştir.Sokağın başındaki lamba yoktur artık, daha karanlıktır gecen.Tekrar gitmek istersin, geldiğin yere..Dönmek istersin her kaldırım taşını ezberlediğin, her yıl biraz daha büyüdüğünü gördüğün akasya ağaçlı bahcelerine.


Bu yüzden gittiğinden haber etme kimseyi, gitmemiş gibi yap ! Tekrar döndüğünde seni karşılayacak bir parçanı oraya bırak, bir ihtimal döneceksin.Döndüğünde; gittiğin yerden dönüp geldiğini anlamasınlar.Gittiğini kendine bile mırıldanma.Hiç kimse için; herhangi bir yerden gitmek,hiç bir zaman kolay olmamıştır.Bu yüzden gitmelere bel bağlama,gitmelerden kazanacağın bir şey yok, kaybedeceklerini ise ben söylemeyim..

https://i2.wp.com/www.acilibirbucuk.com/foto/gitmek1.jpg

6 comments

  1. Gittiğinde, kendini senden önce oraya gitmiş görüyorsun ve sıkmaya başlıyor gittiğin her yerde kendini bulmak.Kaldığı yerde bile kendini bulamamışlar varken kendinden kaçamamak ağır geliyor bazen.Yükselmek iyi fikir.

    Beğen

  2. İlk yazınızdaki üslupla son yazınızdaki arasında dağlar kadar fark varmış:D Ama güzele doğru gitmiş bence. Bir Mükremin Abi'nin dişisi tarzı olmuş sonraları. Ama sevimlice. Hatta ne yalan söyleyeyim,bir bayandan beklenmemesince:D Bayanlar kızmasın!

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s